رضا مهماندوست در گفت و گو با وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان: 

 

با این فدراسیون هیچ وقت كار نمی كنم.

 

 

رضا مهماندوست

 

اشاره:

بالاخره رفت. بهترین سرمربی تكواندو جهان و پرافتخارترین مربی تاریخ ورزش های رزمی ایران به دلیل تنگ نظری افراد بی ریشه به سركردگی فردی بی صلاحیت كه سال هاست با پول و امكانات بیت المال بر این ورزش چنبره زده، هجرت را بر ماندن در وطن ترجیح داد و بار دیگر عزم سفر به سرزمین كنفوسیوسی ها را نمود. حقیقتاً باید به حال این ورزش دولتی افسوس خورد كه نالایقان و وطن فروشان منفعت طلب بر آن حكم رانی می كنند و این گونه نخبه های تكرار نشدنی را دو دستی به خارجی ها تحویل می دهند. سخنی نیز با مهماندوست داریم كه گفته: " جایی می روم که قبولم دارند". این كه عده ای شرور در باندی خاص به دلیل حضور مقطعی در قدرت، مانع فعالیت شما در كشور می شوند دلیل بر کم ارزشی کار مهماندوست از سوی قاطبه مردم نیست. فارغ از این كه بزرگ ترین و ریشه دارترین تشكل ورزش ایران اعتقادی راسخ به توانمندی های فنی رضا مهماندوست دارد، مردم شریف و فهیم ایران زمین نیز به خوبی حق را از باطل و خیر را از شر تمیز می دهند و دعای خیرشان بدرقه راهت است و چشم انتظار بازگشتت به میهن، استاد.

 

لطفاً از كم و كیف قراردادتان بگویید، چه وظایفی در قراردادتان قید شده است؟

قراردادم در 2 بند كلی تنظیم شده است. بند نخست به عنوان سرمربی تیم ملی تكواندو تایوان و بند دوم به عنوان مدرس در دانشگاه ها و دوره های مربیگری برای مربیان این كشور. مبلغ قرارداد حدود هشت هزار دلار به اضافه هزینه های اسكان است كه از ۱۵ مه ۲۰۱۳ تا پایان بازی های اینچوان كره جنوبی در اكتبر ۲۰۱۴ بسته شده است.

آیا در این یك سال و نیم كه از سرمربی گری تیم ملی جدا شدید از طرف رئیس فدراسیون برای بازگشت با شما تماسی گرفته شد؟

از طرف خود پولادگر هیچ تماسی با من گرفته نشد، اما دیگران واسطه شدند كه برگردم، ولی باید باز هم بگویم تا زمانی كه این فدراسیون و این اشخاص در آن حضور دارند به هیچ وجه بر نمی گردم.

آیا اگر تغییر و تحولی در فدراسیون ایجاد شد و شخصی كه از نظر فنی و مدیریتی مورد وثوق شما و بالعكس باشد باز هم باز نمی گردید؟

چرا برنگردم؟ مطمئناً اگر اهل فن و افراد سینه سوخته تكواندو، فدراسیون را دراختیار بگیرند باز می گردم. آرزویم این است كه بار دیگر به تیم ملی کشورم خدمت كنم و افتخارات گذشته را تكرار نمایم. با این شرایطی كه گفتید اولویت اولم تیم كشور عزیزم ایران است، اما چون با كشور تایوان قرارداد دارم باید تا پایان قرارداد به آن ها متعهد باشم. اما اگر این اتفاق بیافتد بلافاصله پس از اتمام قرارداد، در خدمت تیم ملی خواهم بود.

به نظر شما تیم ملی در آینده و به ویژه در رقابت های جهانی چه نتایجی را می گیرد؟

امیدوارم تیم ملی باز هم از سكوی اول جهان صعود كند، اما با این شرایط فكر نمی كنم بتواند به عنوان قهرمانی دست یابد.

و سخن آخر؟

در پایان از این كه این شرایط باعث شد تا ایران را ترك كنم از مردم شریف ایران عذرخواهی می كنم. انشالله شرایطی فراهم گردد تا بار دیگر بازگردم و در خدمت تكواندوی كشور و تیم ملی باشم.

با آرزوی پیروزی برای شما.

با تشكر از شما.

 مطلب مرتبط:

فاتحه این تكواندو را بخوانید.

 

منبع: وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی ایران.